Depardieu promluvil pro německý deník Augsburger Allgemeine. Většina rozhovoru se točí kolem jeho současných zálib, jeho podnikání v restauratérství a vinařství či zdravotních problémů, kterými slavný herec trpí.

Na přetřes ovšem přišla i otázka spjatá s Ruskem a invazí na Ukrajinu. Dnes 74letý Depardieu totiž před lety obdržel ruský pas z rukou tamního prezidenta Vladimira Putina, kterého obdivoval. Po začátku války na Ukrajině se prý jeho vztah k Rusku nezměnil. „Nic se u mě nezměnilo. Stále jsem Rus. Miluji ruskou kulturu. Když miluji nějakou zemi, je to vždy díky její kultuře,“ odpověděl na dotaz Depardieu.

ČTĚTE TAKÉ: Herec z Hvězdných válek pomáhá Ukrajině. Vojákům posílá drony, civilisty varuje před útoky

Následně dodal, že o tématu se nechce příliš bavit, protože „nikdo k němu nedokáže říci něco rozumného“. Posléze však doplnil, že „nesnáší, když se politika a herectví protínají“. „Nechci k tématu už nic víc říct než to, že válka je naprostý nesmysl,“ zakončil rozhovor Depardieu.

Kritický k invazi byl francouzsko-ruský herec už v minulosti. Konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou označil za „bratrovražedný“ a samotný vpád Rusů na Ukrajinu odsoudil jako „nepřijatelný a šílený exces“. Na druhou stranu však hájil ruský lid, který podle něj za rozhodnutí Putina nenese žádnou odpovědnost. V roce 2014, když Rusové zabrali ukrajinský poloostrov Krym, přitom prohlašoval, že „Ukrajina je součást Ruska“.

Depardieu obdržel ruský pas v roce 2013 od zmiňované ruské hlavy státu. Jistou roli v tom hrál i fakt, že mu ruské občanství pomohlo vyhnout se velké části daní, které jsou ve Francii uvaleny na lidi s vysokými příjmy.