I rok před kulatým výročím je třeba oslavit! Bývalá výkonná ředitelka TV Nova Libuše Šmuclerová (60) připomněla, že právě dnes, 4. února, uplynulo 29 let od chvíle, co poprvé na obrazovkách zazářila televize Nova. Jak šel čas s jejími hlavními hvězdami?

Spuštění první celoplošné komerční televize se 4. února 1994 neslo ve velkém stylu. Obří párty s ohňostrojem v Národním muzeu moderoval mimo jiné Roman Šmucler (53) a do startu televize přál i americký moderátor Larry King (61) či Ivana Trumpová (†73). A úspěch měla televize Nova asi předurčen. Diváci si zamilovali pořady, jako je Kolotoč, Riskuj nebo hitparáda Eso. A navždy spjaté s nimi mají také tváře, které je uváděly.

Šmuclerová a Vondráčková: Vysekly poklonu vítězce Tvojí tváře!

S úspěšnými začátky televize Nova je spjato právě také jméno Libuše Šmuclerové, jež tam působila přes 11 let. Přestože její tvář diváci nevídali denně na obrazovkách, jako tomu bylo třeba s Lucií Borhyovou (44) a Reyem Korantengem (48), o to důležitější její úloha byla – přilákat televizi diváky a následně si je udržet. „Divák má mít režim a pohodlí. Jakmile mu uberete komfort, nutíte ho přepínat,“ vysvětlila Šmuclerová v nedávném rozhovoru pro ČT24 s tím, že za svého učitele považuje někdejšího generálního ředitele Novy Vladimíra Železného (77).

Šmuclerová dceři modeling striktně zakázala: Bude z ní lékařka nebo novinářka

Moderátorka Pošty pro tebe Ester Janečková (50): Raduje se z miminka! Kate znovu ohromila: Cena náušnic zaskočila svět! Sexuální deník Ladislava Štaidla (†75): Mladičká Darinka, “zdravě promiskuitní” Zelenková i dcera kolegy zpěváka!