Dívka ze sousedního Perthu jezdila podle australské televize ABC na řece na vodních lyžích. Poté skočila do vody, aby si zaplavala s delfíny, kteří byli poblíž. Když ji napadl žralok, jeden z přítomných mužů skočil podle webu Daily Mail do vody, aby 16letému děvčeti pomohl. Po jejím vytažení z vody ale přivolaní záchranáři mohli už jen konstatovat smrt.

Vzhledem k rozsahu zranění jejích nohou se policie chvíli dokonce domnívala, že jí je musel způsobit lodní šroub. „Je to extrémně traumatizující událost pro všechny zúčastněné a pro všechny, kdo tu mladou dívku znali,“ sdělil Daily Mailu inspektor okresu Fremantle Paul Robinson. Doplnil, že kvůli tomu nehodlá upřesňovat podrobnosti.

ČTĚTE TAKÉ: Dramatický boj holčičky se žralokem. Snažila jsem se do něj kopat, málem jsem přišla o nohu

Útoky žraloků v řece Swan River jsou vzácné. Od 60. let minulého století se zde odehrály jen dva, a to včetně toho sobotního. „Je neobvyklé, aby byl žralok tak daleko v řece. V tuto chvíli byl vyhlášen poplach, varování před žraloky, aby lidé věděli, že k tomuto incidentu došlo,“ uvedla policie.

Austrálie každoročně zaznamená kolem 20 útoků žraloků na lidi. Většina z nich se odehraje právě v Západní Austrálii a v Novém Jižním Walesu. V dlouhodobém průměru po útoku žraloka v australských vodách zemře 0,9 člověka ročně. Výraznou výjimkou byl rok 2020, kdy bylo obětí sedm.