Rooibos je bylina, která se běžně používá jako čaj. Nefermentovaný nebo zelený rooibos má jemnou chuť, zatímco fermentovaný rooibos je sladký. Tradiční rooibos je přírodní produkt, který neobsahuje žádné konzervační látky, přísady ani barviva. Pojďme se podívat na úžasné výhody rooibosu pro pokožku, vlasy a zdraví!

Působí proti stárnutí, jako prevence kožních problémů i proti bakteriím

Rooibos je obohacen o antioxidant známý jako superoxid dismutáza. Tento antioxidant je vynikající látkou proti stárnutí. Pomáhá při snižování vrásek a zvyšuje produkci zdravých kožních buněk. Vysoké hladiny flavonoidů v rooibosu pomáhají předcházet kožním poruchám, jako jsou ekzémy a akné. V boji proti akné můžete pít čaj rooibos nebo si ho aplikovat přímo na pokožku. Rooibos má antibakteriální a hypoalergenní vlastnosti. Ty pomáhají v boji proti různým bakteriálním infekcím a zabraňují jejich opětovnému výskytu. Funguje i při zmírňování alergií. Rooibos obsahuje vysoké hladiny vitamínů a minerálů, jako je vitamin D a zinek, které pomáhají zajistit zdravou a zářivou pokožku.

Rooibos je bylina, která se běžně používá jako čaj. Nefermentovaný nebo zelený rooibos má jemnou chuť Foto: Pixabay

Rooibos – známý čaj umí skvěle pomáhat

Rooibos působí i na vlasy: zlepšuje jejich růst a zpomaluje šedivění

Pravidelná konzumace čaje rooibos může zvýšit růst vlasů. Rooibos je obohacen o cenné minerály, například:

  • zinek,
  • vápník,
  • měď
  • a draslík.

Ty podporují růst vlasů a posilují vlasové kořínky. Vysoký obsah mědi v extraktu rooibosu pomáhá předcházet předčasnému šedivění vlasů, takže jeho konzumace může udržet přirozený odstín vašich vlasů bez nevítaných odstínů šedé.

Lepší imunita i prevence civilizačních chorob

Rooibos je nabitý jedinečnou a komplexní směsí antioxidantů. Ty posilují náš imunitní systém, který pomáhá udržovat naši kondici. Antioxidanty přítomné v rooibosu se vážou na volné radikály, čímž zabraňují ucpávání cév. Zanesené krevní cévy mohou způsobit srdeční infarkt nebo mrtvici.

Rooibos je bylina, která neobsahuje kofein a nemá žádné kilojouly. Spotřeba kofeinu má tendenci zvyšovat krevní tlak v těle, což způsobuje stres a hypertenzi. Výzkumy prokázaly, že konzumace čaje rooibosu je velmi dobrá pro stabilizaci krevního tlaku v těle a prevenci stresu.

 

Zdroj: https://darka-shop.cz/rooibos-cerveny-caj-z-jizni-afriky, https://www.tea-legends.cz/caj-a-zdravi/caj-rooibos-a-jeho-vliv-na-zdravi/, https://sever.rozhlas.cz/rooibos-ocenite-pri-bolestech-hlavy-vycerpani-a-stresu-cisti-take-organismus-a-7732749

Rooibos je bylina, která se běžně používá jako čaj. Nefermentovaný nebo zelený rooibos má jemnou chuť Náhledové foto: Pixabay

The post Rooibos je úžasná bylina – jaké benefity získáte, když ho svému tělu budete dopřávat pravidelně first appeared on Naše zahrada.