“Centrum Charkova zasáhly dvě rakety nepřítele. Podle prvních zpráv jde o rakety S-300,” uvedl dnes ráno Terechov na sociální síti Telegram. Později upřesnil, že při útoku utrpěl zranění jeden člověk.

Ruská armáda kromě toho dál podniká pozemní útoky v několika oblastech včetně Bachmutu na ukrajinském Donbasu, kde se podle britské vojenské rozvědky Ukrajinci ocitají v čím dál větší izolaci.

“V průběhu posledních týdnů Rusko dál zaznamenávalo malé úspěchy při své snaze Bachmut obklíčit,” stojí v pravidelné analýze britského ministerstva obrany, které se odvolává na britskou vojenskou rozvědku. Podle stejného přehledu mají Rusové díky svému postupu možnost přímo ostřelovat dvě hlavní silnice, které používají Ukrajinci jako spojnici s městem.

O dobytí Bachmutu se Rusové snaží už několik měsíců, a to za cenu obrovských ztrát. Šéf ruské soukromé Wagnerovy (v ruském přepisu Vagnerovy) soukromé společnosti Jevgenij Prigožin dnes podle agentury TASS sdělil, že ve čtvrtích v severní části města se bojuje doslova “o každou ulici”. Reagoval přitom na novináře ruského webu pravda.ru, který ho požádal, aby okomentoval zprávy, že ukrajinské síly ustupují ze severu města.

“V severních čtvrtích Artemivsku (název Bachmutu z dob SSSR, pozn. ČTK) pokračují tvrdé boje o každou ulici, o každé venkovní schodiště. Je samozřejmě milé, že si média přejí ústup ukrajinských sil, ale neděje se tak ani ve čtvrtích na severu ani v těch na jihu či na východě,” citovalo na telegramu Prigožinova slova jeho tiskové oddělení.