Smrt otce čtyř sourozenců nebyla jedinou ranou, kterou v dětství zažili. V době, kdy měly vyrůstat v milujícím prostředí, vystřídaly děti několik adoptivních rodin – následně vyrůstaly v dětském domově. S matkou žili sourozenci pohromadě pouhých pět let. Po její nečekaná a náhlé smrti má v péči své dvě nezletilé sestry a bratra Aneta.

Finanční situace sourozenců momentálně není příznivá. Žijí z peněz, které si vydělají na brigádách, přičemž všichni studují střední nebo základní školu. Pomoc od státu zatím nepokryje nutné výdaje. Rodině by pomohlo, kdyby se mohla přestěhovat do energeticky méně náročného bytu s férově nastavenými podmínkami, na což v tuto chvíli nemají prostředky.

Z toho důvodu vznikla sbírka na platformě Donio. „To, co je pro mnohé samozřejmostí, je pro ně momentálně bez cizí pomoci nedostižným cílem. Ztráta rodičů se nedá nahradit, ale naděje na lepší život ztracená není. Prosíme Vás, pomozte jim splnit jejich přání,“ žádají autoři.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Dominik byl minuty bez kyslíku. Nemá sací reflex a krmí ho přes sondu, rodiče prosí o pomoc

Sbírkou podpoříte 19letou Anetu, 17leté sestry Viki a Mišku, stejně jako 14letého Nica. Společně nyní žijí v pronajatém bytě, v němž řada věcí nefunguje tak, jak má. Teče jim studená voda, v bytě je zima a špatné osvětlení, WC protéká. „Poplatky jsou příliš vysoké a stav bytu neodpovídá potřebám dětí. Necítí se v něm bezpečně a je finančně velmi nákladný,“ pokračují autoři.

Pro Anetu je navíc nesmírně náročné skloubit studium, práci a péči o domácnost, která jí přidělává starosti. Ušetřit peníze na kauci je pro ni momentálně nepředstavitelně složitý krok. Vybrané finance by rodina využila na zaplacení toho nejpotřebnějšího – úhradu kauce a nákup vybavení, zejména postelí a skříní. Pokud i vy chcete sourozencům pomoci s novým startem do života, můžete tak učinit skrze sbírku.