Detektivové z hlavního města od neděle pátrají po 42letém Petru Krausovi. Je podezřelý z toho nejzávažnějšího trestného činu – vraždy. Podle informací Krimi zpráv vyjížděli kriminalisté pozdě večer do ulice Na Poříčí. V jednom z hotelových pokojů pak měli najít ženu bez známek života.

ČTĚTE TAKÉ: Šlo tragické smrti Terézie zabránit? Lidé pod mostem slyšeli pláč, vzkaz ze školy dojímá

„Na žádost Policie České republiky jsme vyjížděli k násilnému úmrtí mladé ženy v hotelu na Praze 1. Vzhledem k tomu, že už z telefonátu bylo zřejmé, že se jedná o zranění neslučitelná se životem, na místo vyrážel pouze koroner,“ uvedla mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Hledaný muž je podle policistů nebezpečný a ozbrojený, proto varují, aby se ho lidé v žádném případě nesnažili sami zadržet. Pokud ho někde potkáte, rozhodně s ním ani nekomunikujte, rovnou volejte na tísňovou linku a počkejte na příjezd policistů.

„Po činu muž nasedl do vozidla poškozené a odjel neznámo kam. Registrační značka tohoto vozu je 5L7 9685 a jedná se o modrou Škodu Scala,“ informoval policejní mluvčí Jan Rybanský.

Podle informací Krimi zpráv má Petr Kraus pocházet z Lázní Libverda. Mezi místními se mluví o tom, že u sebe nosil zbraň, kterou se často i chlubil. „Já jsem ho tady viděl zdálky někdy na zahradě, přijel sem jednou, dvakrát, pozdravil jsem ho a to je všechno,“ prohlásil jeden z obyvatel Lázní Libverda.