The Last of Us – nejlepší seriál podle hry?

Seriál s Bellou Ramsey a Pedrem Pascalem v hlavní roli vypraví příběh otrlého otce Joela a čtrnáctileté dívky Ellie, kteří spojili své životy během ničivé zombie apokalypsy, kdy houba cordyceps mění lidi v chodící vraždící monstra.

Pořad běží výhradně na platformě HBO Max, dohromady má 9 epizod, z nichž odvysílané byly zatím jen 4. Na Česko-Slovenské filmové databázi si však již nyní drží výborné celkové hodnocení 83 % a jde o 293. nejlepší seriál na platformě (překonal třeba americký Kancl se Stevem Carellem).

Kontroverzní třetí díl

Z hodnocení jednotlivých epizod však negativně vyčnívá 3. epizoda jménem Long Long Time. V té se objevuje postava Billa a Franka, dvou mužů, kteří v rámci příběhu celé série navážou homosexuální romantický vztah. Tato příběhová linka je načrtnuta již ve videohře pro PlayStation 3 (respektive v remaku PS5 verze).

| Zdroj: HBO Max / YouTube

Nicméně seriál otvírá zcela nové dimenze této příběhové linky. Mezi oběma postavami se dočkáme otevřené lásky, ale i minimálně jedné postelové scény. To se však divákům moc nelíbí. Ti „kultivovanější“ vytahují údajné kvóty na to, aby v každém hollywoodském filmu či seriálu byly zastoupeny menšiny.

Jiní jen bezmyšlenkovitě vykřikují a nadávají. V době psaní článku je na ČSFD přes 300 recenzí, z nichž některé se skutečně vyjadřují urážlivě a nenávistně. „dik dal uz ne…koncim. dva epicke dily, ale tuto epopej buzen ne. ve hre to takovy extrem neni, ze dne na den buzna,“ napsal uživatel sokolik123.

„Nejhorší díl, co jsem kdy viděl a podle mě to tam vůbec nepatří. Hra je skvělá, oba díly. Ale tohle opravdu ne. Přetrpěl jsem porno gay scény, ale opravdu mi to přijde naprosto zbytečné a pro vlastní děj nepotřebné,“ vznáší další soud uživatel otaburda.

Uživatel peppe se rovnou rozhodl, že by se sexuální menšiny měly segregovat, napsal: „Nemám nic proti buzerantům, ale ať jsou schováni, mají svůj seriál, nebo film – Zkrocená hora např. Ale tohle je přes čáru“

Zdroj: ČSFD