Jsou úspěšní na ledě, když ale skončí kariéry, pouští se často do podnikání, které se jim hrubě nedaří. O peníze kvůli podnikání přišli Dominik Hašek i Roman Čechmánek. Obrovské problémy má ale také Michal Sýkora, který se stal v roce 2000 mistrem světa.

Když zkušený obránce pověsil brusle na hřebík, zkoušel prorazit na trhu s nemovitostmi. To se ale moc nedařilo. Lepší výsledky nepřineslo ani obchodování s vínem. Chvilkový úspěch přineslo až podnikání se zlatem, bohužel i v tomto odvětví čekal na Sýkoru tvrdý pád.

Sýkora válel v NHL, kde se objevil v dresech San Jose, Chicaga, Tampy Bay či Philadelphie. Tady nasbíral řadu kontaktů a začal podnikat se zlatem, založil firmy The Golden Investment a MPM Invest. Prodej zlatých cihel i byznys s investičním zlatem se nejprve dařil. Podle deníku Blesk se ale nakonec Sýkora spálil, když se pokoušel dostat na asijský trh a začít obchodovat také se stříbrem. Údajně kvůli nepovedené transakci přišel o sto milionů korun a dostal se do dluhové spirály.

Mohlo by vás zajímat: Manželka trenéra Růžičky si nechala upravit prsa. Fotky najdete zde.

O miliony přišli i fotbalisté Lafata, Vaclík či Štajner

Zoufalý podnikatel si začal také půjčovat u svých slavných kolegů z hokejového prostředí. Roman Červenka mu postupně poslal 25 756 581 korun. Není rozhodně sám, kdo stále doufá, že uvidí své peníze. Nebo alespoň část vkladu. Podle Blesku by hokejista Jiří Tlustý rád viděl 2 875 000 korun, Radek Smoleňák postrádá více než dva miliony, rovné dva miliony postrádají Roman Horák či Petr Koukal.

O velké peníze při podnikání přišel také Dominik Hašek:

Do zlata ale chtěli investovat také fotbalisté. Pavel Kadeřábek přišel o téměř 2,5 milionu, David Lafata obětoval 2 689 880 korun, Tomáš Vaclík přišel o rovný milion, Jiří Štajner přišel o více než milion korun. A tak by se dalo pokračovat.

Sportovci celkem podle Blesku přišli o 200 milionů korun. Šance, že své peníze někdy uvidí, se blíží nule. Dlužník před soudem uvedl, že není schopný plnit své závazky. Někteří z věřitelů na Sýkoru hodlají podat trestní oznámení. Ve hře je tak i to, že hokejový mistr světa se kvůli svému podnikání podívá za mříže.