„Byla ticho a přišlo mi, jako by se ho bála. Koukala jen dopředu, byla zticha. Přišla mi taková uťáplá,“ vzpomínala na mladou ženu v rozhovoru pro CNN Prima NEWS taxikářka, jež dvojici vezla do jednoho z pražských kasin.

Podezřelý Kraus jí přišel trochu opilý. „Pořád něco dělal na mobilu. Dokonce změnil adresu, když se mě ptal, jestli nevím o nějakém kasinu na Václavském náměstí. Sdělila jsem mu, že jich tam je hodně a že nevím, kam přesně by potřeboval. To byl pátek, kolem 1:00,“ pokračovala žena.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Toxický vztah, výhrůžky i obavy. Kamarádka Kláry M. popsala spojitost s podezřelým z vraždy

Zdůraznila, že obličej muže, po němž bylo vyhlášeno celostátní pátrání, jí utkvěl v paměti. „Ani nevím proč. Byli celkem slušně oblečení, vypadali bohatě. Vím, že vycházeli z domu. Jestli byli u slečny, známých, nebo tam bydlel on, to nevím,“ podotkla.

Odkud přesně dvojice jela, si už s odstupem času nepamatuje. „Ale nebylo to daleko, zhruba deset minut. Byla to ulička, ale nevzpomenu si, kde přesně,“ doplnila na dotaz. Pár následně vystoupit na Václavském náměstí, naproti Národnímu muzeu. „Říkala jsem mu, že tam je kasino, a on že dobře, abych mu zastavila. Tak jsem tak učinila,“ dodala taxikářka.

Petr Kraus – po němž policisté od neděle pátrají, a který by mohl být nebezpečný a ozbrojený – v Praze často hrával poker. Poslední turnaj se však nejspíše nevydařil, Kraus měl prohrát hodně peněz a ženu pravděpodobně zastřelit. Taxikářka je tak zřejmě jednou z posledních, která dříve pohřešovanou Kláru M. viděla na živu.