V noci ze soboty na neděli byla do střední školy Epsom College v hrabství Surrey přivolána policie kvůli nálezu těla ředitelky Emmy Pattisonové, jejího muže George a sedmileté dcery Lettie. „Probíhá vyšetřování okolností jejich smrti. V této fázi je policie přesvědčena, že k úmrtím došlo bez účasti třetí strany,“ uvedli policisté pro britský deník Independent.

V pondělí ráno se přesto konala výuka dle běžného rozvrhu, na děti ovšem při cestě do školy dohlížely zesílené policejní hlídky. Ty budou v oblasti preventivně hlídkovat až do odvolání. V pondělí dopoledne probíhaly v místní kapli bohoslužby za zesnulé.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Šokující smrt malého chlapce. Pěstouni z něj vymítali ďábla, umíral přilepený k podlaze

Policie odmítla sdělit podrobnosti s odkazem na respektování soukromí rodiny pozůstalých. V šoku je celá škola, kde se vzdělává okolo 850 žáků. „Byla to vřelá, energická, oddaná učitelka a velkorysá kolegyně a přítelkyně,“ uvedlo školní vedení na adresu zesnulé ředitelky. „Během svého působení změnila a udělala hodně věcí, které obohatily životy dětí,“ zdůraznil jeden z rodičů pro BBC.

Alastair Wells, předseda správní rady Epsom College, uvedl, že Pattisonová byla skvělá učitelka a úžasná osoba. „Naše bezprostřední myšlenky a soustrast patří Emmině rodině, přátelům a blízkým, stejně tak i žákům a kolegům“, uvedl Wells.

Epsom College byla dokonce loni vyhlášena nejlepší placenou školou. Hrdá na to byla i ředitelka, která se podělila o své pocity na Twitteru. Podle webu The Sun stojí roční školné v této prestižní instituci 42 000 liber (přibližně 1,1 milionu korun).

Emma Pattisonová byla ředitelkou Epsom College jen pár měsíců, na místo nastoupila loni v září. Stala se první ženou v historii školy, která byla do této funkce jmenována. Za prací se musela přestěhovat, což sdělila i ve studentském podcastu natočeném koncem minulého roku: „Mám novou práci, můj manžel také, s tím jsme sice nepočítali, ale stalo se. Moje dcera nastoupila do nové školy, takže se pro celou naši rodinu v poslední době změnilo opravdu hodně“, uvedla tehdy.