Nemovitosti jsou časem prověřenou investicí, o to populárnější v době vysoké inflace, kdy peníze ztrácejí svoji hodnotu nepříjemně vysokým tempem. Velkou pozornost získávají v tomto ohledu rekreační objekty. I k jejich výběru je přitom možné přistupovat trochu netradičně. Je proto na čase seznámit se s modulární chatou vhodnou právě k investování.

Investiční modulární chata? Co je to?

Nemálo lidí řeší problém, který spočívá v tom, že vlastní zajímavý pozemek na místě vhodném pro rekreaci, nechtějí se ale pouštět do finančně nákladné stavby klasické nemovitosti. Představa toho, že využijí hodnotu konkrétní lokality danou přírodními krásami, možnostmi zábavy nebo kulturního vyžití v okolí k tomu, aby mohli svoji chatu pronajímat, jim však nedá ani na chvíli spát.

Foto: Se svolením společnosti Apeza

Investiční modulární chatachata je pro ně jako stvořená: předpřipravené obydlí, které může být dopraveno kamkoliv si zákazník řekne a které stojí výrazně méně než klasická nemovitost. Pokud k tomu připočteme fakt, že trochu „klame tělem“ a svým vnitřním vybavením dokáže uspokojit i skutečně náročné rekreanty, máme zde velmi zajímavou investiční příležitost.

Proč investovat právě do chaty?

Důvodů, proč si jako investici vybrat právě rekreační objekt, je hned několik. V prvé řadě je zde současná nabídka pronájmu chat a chalup, která bývá každou sezónu velmi rychle vyprodaná českými i zahraničními turisty a dovolenkáři. V segmentu modulárních chat (modulární v tomto případě znamená takový, který lze kombinovat s dalšími jednotkami) tomu není a nebude jinak. Nedostatku klientů se tak nový majitel investiční chatyinvestiční chaty obávat rozhodně nemusí.

Foto: Se svolením společnosti Apeza

Druhým důvodem po volbu právě takové investice je její velmi zajímavé zhodnocení. Počítat lze minimálně s 16 %zhodnocením, po započtení příjmů z pronájmu v případě lukrativní lokality se lze ale dostat až na více než 30 %. Navíc platí, že návratnost původní investice je v tomto případě krátká, zhruba v rozmezí 3-5 let.

Pokud se i vy poohlížíte po zajímavé investiční příležitosti, zkuste posoudit i možnost pořízení investiční chaty.

Zdroje info: apeza.cz, hypoindex.cz, forbes.cz

Náhledové foto: Se svolením společnosti Apeza

The post Rekreační chata jako investice se zhodnocením od 16 % ročně first appeared on Náš dům.