Kanadský astronaut ve výslužbě Chris Hadfield se v rozhovoru pro CBC podělil o své názory na současný zvýšený zájem veřejnosti o pozorování neidentifikovaných…

Kanadský astronaut ve výslužbě Chris Hadfield se v rozhovoru pro CBC podělil o své názory na současný zvýšený zájem veřejnosti o pozorování neidentifikovaných létajících objektů, tedy UFO.

Řeč nevyhnutelně přišla i na možný mimozemský původ UFO – a tady měl Hadfield, který rovněž dělal pilota pro Royal Canadian Airforce a U.S. Navy, jasnou odpověď.

Biblická potopa Česka! Co se stane, když nás zatopí oceán

„Samozřejmě jsem na obloze viděl nespočet věcí, kterým nerozumím. Ale vidět na obloze něco, čemu nerozumíte, a pak okamžitě dospět k závěru, že jde o inteligentní život z jiné sluneční soustavy, je vrchol pošetilosti a nedostatku logiky,“ konstatoval.

Cizí civilizace, nebo Rusové a Číňané?

Pokud je tedy někdo přesvědčen o tom, že UFO na naší planetu posílají mimozemšťané, je podle Hadfielda idiot. To ovšem ještě nemusí znamenat, že jsme ve vesmíru sami.

Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

„Je ale zřejmé, že až do tohoto okamžiku jsme nikde kromě Země nenašli žádné důkazy o životě a stále hledáme,“  podotknul Chris.

Mnozí odborníci naznačují, že UFO pozorované v americkém vzdušném prostoru mohly být vyvinuty v zemích jako Rusko nebo Čína za účelem provádění špionáže apod.

Titulní foto: maxime raynal, CC BY 2.0

Přečtěte si také: