„Chtěl bych potvrdit, že vztahy mezi našimi zeměmi jsou bezproblémové,“ řekl Zeman na tiskové konferenci. Čaputovou ocenil mimo jiné i za výše zmíněnou návštěvu během jeho hospitalizace v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. „Tehdy někteří politici a novináři pochybovali o prognóze mé nemoci,“ řekl český prezident.

Poté během otázek novinářů pokračoval. „Odepsali mě jako fyzickou i politickou mrtvolu,“ uvedl. Dodal, že ve svém 33 let trvajícím politickém životě se potkal s politiky, kteří lidskost neměli. „Je zajímavé, že tito politici špatně skončili,“ doplnil Zeman.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Starostové cítí v Pavlovi příležitost. Chtějí vyznamenání pro Michalika či youtubera Kovyho

Podle něj prezidentka Čaputová dokázala, že se může zapsat do slovenské, evropské i světové politiky. Zeman se ale také vyjádřil k senátorům, kteří v době jeho hospitalizace diskutovali o možném odebrání pravomocí. „Jistá skupina senátorů mě chtěla z důvodu mé nemoci sesadit. Tehdy jsem to označil jako hyenismus. Lvi proti hyenám nemají úspěch, proto neuspěli,“ řekla česká hlava státu.

Zeman také hodnotil deset let, které strávil na Pražském hradě. Podle svých slov hájil národní zájmy tím, že se prosazoval v ekonomické diplomacii. Česká republika je exportně orientovaná země a 80 procent HDP tvoří export. S podnikateli jsme měli zájem, aby se tyto vztahy rozvíjely,“ dodal prezident.