Životní láskou herečky Evy Jakoubkové byl zpěvák Petr Novák (†51). Záliba v alkoholu se ale talentovaným umělcům nakonec stala osudnou. Oba se upili k smrti. Novák, který zemřel v roce 1997, se dožil pouhých 51 let, Eva ho přežila o osm roků. Na sklonku života si dala do hlavy, že trpí rakovinou, což ovšem nebyla pravda. Přesto o to více začala pít.

V hospodách, kam chodívala, se na ni začali lepit pofiderní lidé, kteří z ní tahali peníze. Eva si na nedostatek financí nemohla stěžovat. Jenom z autorských práv po zesnulém manželovi inkasovala téměř milion korun ročně. A to v té době byly obrovské peníze.

Brašna se směnkami od dlužníků se nenašla

Její smrt je dodnes zahalena tajemstvím. Bez známek života byla nalezena ve svém bytě. Oficiální příčina smrti byla stanovena jako vyčerpání organismu z důvodu nadužívání alkoholu. Blízcí kamarádi se však domnívali, že mohlo jít i o vraždu.

Smrt Evy Jakoubkové nebyla jedinou nevyjasněnou záhadou mezi celebritami. O dalších případech čtěte ZDE.

„Ona byla dobrá duše. Lepily se na ni divné existence, kterým půjčovala peníze. A někdy i dost velké částky. Nosila při sobě takovou brašničku, v níž měla podepsané směnky od dlužníků. Ta taštička se ale po její smrti nikde nenašla. Že byla závislá na alkoholu, který ji ničil, je také pravda. Říkal jsem Evě, že v rodině může pít jenom jeden, aby ten druhý toho prvního mohl zachránit. Jenže Petr pil první ligu a Eva ho posléze bohužel zřejmě chtěla trumfnout,“ svěřil se po její smrti deníku Blesk její kamarád Jan Antonín Pacák (†65), známý hudebník a výtvarník.

V podobném duchu hovořil i režisér Václav Vorlíček (†88), který Jakoubkovou obsadil do filmu Já nejsem já (1985). „Byla to okouzlující žena s pronikavě zelenýma očima. Čišelo z ní velké charisma. Pokud by neměla problémy s alkoholem, mohla to dotáhnout hodně daleko. Vyprávělo se o ní mnohé,“ prozradil režisér za svého života redakci webu Prima Ženy.

VSTUPTE S NÁMI DO PRIMA+ A UŽÍVEJTE SI KVALITNÍ ČESKÉ I ZAHRANIČNÍ FILMY A SERIÁLY!

„Že v divadle schovávala flašky vodky, v kabelce nosila prášky a kombinovala to dohromady, aby mohla vůbec fungovat. V životě asi nebyla moc šťastná, těžko říct proč. Když jsme točili Já nejsem já, byla naprosto spolehlivá a odehrála si své. Žádné problémy jsem s ní řešit nemusel. Ten její konec byl smutný,“ uzavřel Vorlíček.