Pražský hrad, majestátní sídlo panovníků české země se po určitou dobu stalo spíše místem podivností. Uplynulých 10 let jsme byli svědky občasných vulgárních výlevů hlavy státu a také neustálého mlžení lidí okolo dnes už dosluhujícího prezidenta. Proto už tak nějak nemůže udivit ani zjištění Seznam Zpráv, že si kancléř Mynář půjčoval stan z hradního mobiliáře. On sám pochopitelně vyprávěl pohádku o tom, jak zachraňoval majetky a snažil se peníze dát tak, kde je třeba. Nicméně všichni dobře víme, že klasický komerční nájem by ho vyšel mnohem dráž. Tento nájem měl navíc nejspíše bez papírů. Za oněch 10 let toho bylo ale mnohem více.

Tajemný ředitel Lesní správy Lány

Miloš Balák byl do své funkce dosazen v roce 2014 jak jinak než bez výběrového řízení. V loňském roce byl mimo jiné uznán vinným. Podle soudu manipuloval zakázky a Hrad měl přijít o desítky milionů korun. Mynář ale Baláka nevyhodil. Zaměstnával ho dál a ten dostával solidní odměny. Nakonec si přišel na slušných 10,8 milionu korun. Proč nešel nakonec Balák do vězení? Přišla milost prezidenta Zemana.

Těžba kamene za neskutečné peníze

Před Balákovou rezignací došlo k zahájení projektu v chráněné přírodě prezidentské obory. Začal se těžit kámen, a to ve velkém. Tisíce tun kamene byly vytěženy a prodány pod cenou spřízněné firmě. Jinak šly finanční prostředky z rukou Mynářových podřízených na sponzoring kampaně Miloše Zemana nebo na rodině, od níž Zeman koupil pozemek na stavbu své soukromé vily.

Vánoční trhy po vlastním

Nádvoří Hradu byla pronajata společnosti, která sponzorovala prezidentskou stranu Zemanovci. Navíc chtěl ještě dnes už skoro bývalý prezident zrušit policejní kontroly, které se nacházely při vstupu do jeho sídla.

Utajení dopisu s hradními kauzami

Další zajímavá věc. Prezidentská kancelář převedla dokument T 15 2022/OST-OLT do tajného režimu. Ostatně samotný premiér měl podepsat abolici jak pro Mynáře, tak i pro poradce Nejedlého. Nyní se spekuluje o tom, že po auditu na Hradě padne i nějaké to trestní oznámení. Zřejmě by to od věci nebylo.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-mynar-si-na-sjezdovku-pujcil-stan-z-hradu-vratil-ho-kdyz-se-na-to-prislo-225168, https://denikn.cz/1059665/zeman-chtel-zastavit-vysetrovani-hradnich-kauz-fiala-abolici-odmitl-podepsat/?ref=tit1, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-hrad-provadel-aktivity-v-sede-zone-pavel-zvazuje-trestni-oznameni-40421605

Kancléř Mynář: David Sedlecký https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vratislav_Mynář_Praha_2013.jpg

The post Hrad jako dojná kráva: Půjčení stanu je asi to nejmenší first appeared on Epeníze.