Podle ukrajinského generálního štábu se obráncům stále daří držet Bachmut či Vuhledar. Rusové také za posledních 24 hodin provedli osm raketových úderů, z nichž pět zasáhlo civilní infrastrukturu v Charkově, a 21 leteckých akcí. Kromě toho Rusko podniklo 39 útoků z raketových salv, a to zejména ve směru na civilní infrastrukturu Mykolajivské a Chersonské oblasti. Několik obytných budov bylo poškozeno.

ČTĚTE TAKÉ: Den zkázy pro Rusy. Nepřítel ztratil přes tisíc vojáků a 14 tanků, tvrdí Ukrajinci.

Vzdušné síly ukrajinských sil provedly za poslední den údery na 12 ruských stanovišť a rovněž zaznamenaly dva zásahy nepřátelských protivzdušných systémů. Ukrajinci také zničili další ruský útočný letoun SU-25, vrtulník Mi-24 a dva bezpilotní letouny Orlan. Vyplývá to z hlášení ukrajinského generálního štábu.

Ruští vojáci v úterý ovládli část Bachmutu, kontrolují hlavní zásobovací trasy a situace je „objektivně těžká“, řekl televizi Nastojaščeje vremja velitel jedné z ukrajinských jednotek, bránící toto město. „Nepřítel částečně obsadil město: průmyslovou zónu a čtvrť soukromých domů až po řeku. Skutečně se mu daří prorážet na nevelkých úsecích fronty a přibližovat se k našim pozicím. Město je nyní ustavičně a systematicky ostřelováno z minometů,“ řekl důstojník Denys Jaroslavskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že obrana Bachmutu byla hlavním tématem úterního zasedání armádního velení. Obrana proti ruským pokusům proražení linií na tomto úseku fronty podle něj bude pokračovat. „Děkuji každému vojákovi, který projevil odhodlání vzdorovat,“ řekl. Zmínil také, že na zasedání se jednalo o zásobování frontových jednotek municí.