„Ano, o tom jsem uvažoval, to jsem deklaroval už,“ řekl Vondrák. Na dotaz přítomných, zda bude finální rozhodnutí záviset na předsednictva debatě, odpověděl: „Implicitně bych řekl, že to (rezignaci) podám v každém případě“.

Tenze v hnutí nastaly už před prvním kolem volby, kdy Vondrák a ostravský primátor a dřívější člen předsednictva hnutí Tomáš Macura veřejně podpořili Babišova protikandidáta Petra Pavla. Již dříve Vondrák připustil vznik frakce v hnutí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: V ANO to vře. Babiš jede jen ego a kašle na nás, i když za něj nastavujeme krk, zní z hnutí

ANO se podle něj odklonilo od původního záměru přivést do politiky osobnosti a dělat politiku pro všechny. Pokud by pro takový přístup nezískal v budoucnosti podporu, nevyloučil svůj odchod z hnutí.

Co bude s Babišem?

Hlavním tématem středečního jednání předsednictva hnutí ANO je ovšem osud Andreje Babiše. Ten po prohraných prezidentských volbách zvažoval podle zdrojů CNN Prima NEWS o ukončení svého poslaneckého mandátu. Rovněž se spekulovalo o tom, že by pověsil na hřebík svůj předsednický post.

Uvnitř hnutí navíc panuje nespokojenost nejen kvůli výsledkům voleb, ale také kvůli Babišově chování. Redakcí oslovení asistenti poslanců popsali, že se šéf ANO chová egoisticky, zatímco jeho zákonodárci za něj „nasazují krk“.