„Podezřelý měl za použití zbraně, respektive předvádění zbraně, požadovat poskytnutí finančního plnění po poškozené,“ potvrdil podstatu obžaloby Lukáš Pauldura, vedoucí Okresního státního zastupitelství v Liberci.

V té době už spolu oba udržovali vztah téměř rok, neustále se rozcházeli a znovu se k sobě vraceli. Peníze vždy hrály důležitou roli. „Vždycky v momentě, když se ho snažila odstrčit, tak chtěl všechno vrátit, do koruny. Ona mu peníze vracela, sama jsem u toho několikrát byla. Opakovalo se to stále dokola. Dokud měl peníze, tak s ním byla,“ tvrdí kamarádka Kláry M.

Podle policie jen přestupek

Oba se stýkali i v době, kdy policie vyšetřovala incident se zbraní, i v době, kdy spolu stanuli v soudní síni. Klára M. nakonec před soudem svou výpověď výrazně změnila, nepotvrdila to, co řekla policii. Soud nakonec pro nedostatek důkazů konstatoval, že nelze prokázat trestný čin, a celou věc označil pouze za přestupek. Podle státního zástupce něco takového nebývá neobvyklé.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Posun v případu vraždy v Praze: Podezřelého našli mrtvého v Polsku, potvrdila policie

„Vztah mezi podezřelým a poškozenou byl komplikovaný, známe to z praxe, kdy se jedná o oběť, která se k tomu agresorovi vrací opakovaně, a to i formou osobních schůzek,“ uvedl Pauldura. Navíc ani jeden ze dvojice nedokázal před soudem věrohodně vysvětlit, jak se dopracovali k vysokým částkám, o které se přeli.

Podle další z kamarádek Kláry M. prý atraktivní blondýna udržovala vztah s několika muži najednou. Petr Kraus měl ale zřejmě výsadní postavení. „O Petrovi tvrdila, jaký je násilník, ale jezdili spolu do Prahy do kasina. Později prasklo, že má přítele a pak dalšího a dalšího, ale Petra se držela kvůli penězům. Petr odstřihl všechny svoje blízké a Klára ho psychicky deptala,“ řekla známá Kláry M. reportérovi CNN Prima NEWS.

Svou roli hrál i hazard

Petr Kraus v posledních letech propadl hazardu, podle lidí z jeho okolí prohrál miliony korun. Mimo jiné měl dát do zástavy rodinný dům, který zdědil po matce. O peníze, které takto získal, přišel v pokeru. Jeho příbuzní se pak museli skládat na to, aby dům vykoupili zpátky.

Obě kamarádky se shodnou na tom, že Petr Kraus se do Kláry bezhlavě zamiloval a také velmi žárlil. Kláru se snažil sledovat ve dne, v noci. Pod auto jí údajně instaloval zařízení, které sleduje polohu, její byt jezdil opakovaně kontrolovat. Několikrát ho tam vezl i liberecký taxikář Libor Skácel.

„Vezl jsem ho několikrát i v noci, třeba třikrát nebo čtyřikrát za noc. Zastavil jsem na benzínce nedaleko, on řekl, ať počkám, za deset minut se vrátil a říkal, že můžeme jet. Pak to z něho vylezlo, že ji hlídá. Nemluvil o ní moc hezky, říkal, že je to zlatokopka, které jde hlavně o peníze. Prý mu dluží a on chce ty peníze zpátky. Ale bylo jasné, že o peníze v tu chvíli nejde, to by ji nejezdil pořád kontrolovat. Strašně žárlil,“ vyprávěl taxikář. Co se mezi nimi stalo o víkendu v Praze, jestli byla za smrtí žárlivost nebo hádka o peníze, to už po smrti obou asi nikdo nezjistí.