Historická československá automobilka Praga vyráběla i parádní motocykly. Moderní Praga, která o sobě dala nedávno vědět nádherným okruhovým autem Bohema,…

Historická československá automobilka Praga vyráběla i parádní motocykly. Moderní Praga, která o sobě dala nedávno vědět nádherným okruhovým autem Bohema, přidává luxusní motorku jménem Praga ZS 800.

Česko je na mapě hypersportů. Praga Bohema je okruhová zbraň, která může i na silnici

Praga vyráběla pouze dva modely motocyklů. Známějším byl model BD 500 z let 1929 až 1933, který byl vyvinut ve společnosti Breitfeld a Daněk, po spojení s ČKD dostal označení Praga. Čtyřdobý jednoválec o objemu 499 cm3 s třístupňovou převodovkou dostal přezdívku „Beďar“ a vynikal spolehlivostí. Jedním z jeho rekordů byla cesta z Říma do Prahy: 1 480 km 35 hodin a 40 minut. Používalo jej četnictvo i armáda (mohl mít postranní vozík, dokonce s kulometem), dosahoval rychlosti až 105 km/h a se sajdkárou 80 km/h.

Právě na BD 500 odkazuje nová Praga ZS 800, za níž stojí jeden z autorů hypersportu Praga Bohema, Jan Žuži. Má rám z chrom-molybdenové oceli, titanový výfuk o hmotnosti jen 4,8 kg a kola z vypleteného karbonu, suchá hmotnost činí jen 142 kilogramů. Pohon zajišťuje vzduchem chlazený čtyřtaktní dvouválec o objemu 773 cm3. Výkon činí 38 kW (51 k) a točivý moment má maximální hodnotu 65 Nm. Přední vidlice je vyráběna na pětiosém obráběcím stroji a osazena plně nastavitelným odpružením Öhlins s titanovou pružinou.

Tesla v Česku zlevňuje až o 23 %. Model Y je levnější než Škoda Enyaq

Ze stejného materiálu jsou téměř každý šroub, osička i matice. Vybrané prvky byly vytvořeny pomocí 3D tisku. „Pevné a extrémně lehké materiály – jako je karbon, titan, chrom-molybdenová ocel a letecký dural – nám umožnily nově vytvořit tuhé zavěšení zadního kola, přední kyvnou vidlici a hydraulické bubnové brzdy. Tyto futuristické materiály a nejnovější výrobní zařízení sportovní divize Praga nám umožnily přenést tyto elegantní historické konstrukční prvky do současnosti a postavit motocykl s moderními jízdními vlastnostmi a jedinečným charakterem,“ uvedl konstruktér Jan Žuži.

Zdroj: Praga Global

Cena činí 86 000 euro bez daně, což jsou dva milióny, s daní dva a půl. Vznikne jen 28 kusů. Dodávky budou spuštěny v polovině letošního roku, první kousek zamíří do Dubaje.

Přečtěte si také: