Diváci ČT měli o víkendu možnost zhlédnout první epizodu nové minisérie Docent, kde v hlavních rolích září herecké duo Ivan Trojan a Tereza Ramba. Po prvním díle zatím sklízí seriál režiséra Jiřího Stracha samé pozitivní ohlasy a fanoušci oceňují hlavně skvělé herecké obsazení.

Česká televize představila divákům první díl minisérie Jiřího Stracha Docent. Pořad z pražského kriminalistického prostředí pojednává o zdánlivě nesourodé dvojici policistů, docentu Stehlíkovi (Ivan Trojan) a problematické policistce Fousové (Tereza Ramba).

Tým vyšetřovatelů vražd vede herec Ondřej Vetchý v roli neúprosného drsňáka Šera. Životní postoje i vyšetřovací metody jsou v kolektivu většinou zcela odlišné. Postupně ale právě díky tomu Stehlík a Fousová dokáží společně rozkrýt motiv a následně odhalit pachatele dosud nevyřešených vražd.

“Docent Ivan Trojan je pedant a kapitánka Fousová, pro kontrast, je rozmazlená bordelářka. Je to trochu holka lempl. Kamkoliv přijde, tak v první řadě všechno rozkope, všechny postřílí a až pak klade otázky. To se mi hrálo dobře,” popsala postavu mladé vyšetřovatelky s nestandardním přístupem ke služebním povinnostem herečka Tereza Ramba.

Skvělé obsazení

“Dobrá detektivka a výborné obsazení,” pějí lidé po prvním díle Docenta na seriál samou chválu. “Moc jsem se na miniserii těšila. Zatím první díl super, a to se ještě rozjede. Výběr dobrých herců. Jen se mi zdá až příliš řvaní při zadáváním nebo hodnocení úkolů. Snad se to změní a budou v klidu spolupracovat. ČT 1 znovu boduje, těším se na pokračování,” píše například divačka Jarmila.

Mezi množstvím pozitivních ohlasů se ale sem tam objeví i nějaká kritika, většinou na Terezu Rambu. Důvodem je scénář její afektované postavy, která leze lidem a nervy. “Chování studentky a kolegyně vůči postaršímu profesorovi a kolegovi je daleko přes čáru,” rozčilují se v komentářích.  Jiným pak zase vadí, že Ramba hraje ve většině českých detektivek a její tvář jim proto přijde lehce okoukaná a volají po změně. 

“A proč Tereza Ramba nemůže uvolnit místo někomu jinému!? Vždyť je v každé české kriminálce. I když ji mám ráda, tak v těchto seriálech ji už nemusím. Pane Strachu, můžete do toho dát mnohem víc,” vzkazují režisérovi. 

Seriál Docent zatím sklízí u diváků převážně kladné ohlasy