Tento byt s rozlohou 50 metrů čtverečních vás nadchne dispozičním řešením i barevným laděním. Interiér obývá mladá žena, která si při zařizování přizvala šikovné architekty a společně krok po kroku docílili moderního a vzdušného domova. Najdeme zde nejen dostatečně velký úložný prostor, ale i praktické doplňky, díky kterým je prostor opravdu využitý na maximum. Nahlédněte s námi a sami uvidíte, jak lze s tímto nevelkým prostorem kouzlit.

Vstupu do samotného srdce bytu předchází malá předsíň s jednoduchým vybavením, díky kterému místnost působí prosvětleně. Odtud se dostáváme do propojeného obývacího pokoje, kuchyně a jídelny. Co nás upoutá při prvním pohledu je původní cihlová stěna, která však byla nově natřena na bílo a v prostoru se tak  stává výrazným dekorativním prvkem. Celkově byl byt laděný do světlých odstínů, kterým dominuje čistě bílá barva a dřevěný dekor. Jedině tak si majitelka, jako milovnice růžové barvy, mohla dovolit do bytu zakomponovat pastelově růžovou barvu. Ta prostoru nijak neuškodila, ale naopak mu dodala zajímavý půvab. 

Vše je laděno do světlých barev a přírodních dekorů. Zdroj: O VOA Arquitetura

Kuchyně situována do rohu ve tvaru písmene “L” byla zvolena v čistě bílé barvě s matnou úpravou. Zároveň se majitelka rozhodla pro řešení na míru a využila tak celý prostor naplno. Delší stranu kuchyně zaujímá běžná pracovní deska se spotřebiči a ta kratší posloužila jako úložný prostor se spížní komodou. Na úložný prostor příjemně navazuje prostorný jídelní stůl vyrobený opět na zakázku z masivu doplněný šedými plastovými židlemi. Z jedné strany stolu pokračují praktické police vyvedené až ke stropu a ty dále přechází i do obývacího pokoje. Tento zajímavý prvek celý prostor propojuje a zároveň i jasně udává, která část bytu k čemu slouží.

Jídelní stůl doplňují jednoduché plastové židle. Zdroj: O VOA Arquitetura

Na jídelní stůl navazuje obývací pokoj, ze kterého lze jednoduše vyjít prostorným francouzským oknem na balkon a vychutnat si třeba kávu s výhledem na město. Díky velkému oknu tak v prostoru není nouze o denní světlo. Otevřená police, která navazuje na jídelní stůl vede až na druhou stranu obýváku a téměř nahrazuje obývací stěnu. Pod polici byla kromě televize umístěna pouze jednoduchá komoda v bílé barvě rozšiřující úložný prostor. Kromě několika potřebných prvků již žádný nábytek nečekejte. Majitelka si potrpí na jednoduchost a mnoho věcí by takto řešenému bytu pouze uškodilo. Kromě drobné dekorace prostor oživily i pokojové rostliny. 

Všimněte si neobvyklého uchycení jídelního stolu. Zdroj: O VOA Arquitetura

Mezi kuchyní a obývacím pokojem jsou ukryty bílé dveře, které přímo splývají se stěnou a na první pohled je nevnímáme. Vedou do ložnice se soukromou malou koupelnou. Přestože ložnice není příliš velká, majitelce naprosto vyhovuje. Čelo postele nahrazuje dřevěný panel po celé šířce stěny, na který byly uchyceny i stylové noční stolky. V ložnici najdeme také nízkou komodu v pastelově zelené barvě, která prostor oživuje.

Ložnice je malá, ale dostačující. Zdroj: O VOA Arquitetura

Zdroj: O VOA Arquitetura

Fotogalerie:

   

The post Podívejte se na 50 m2 velký byt plný dobrých nápadů: Pudrově růžová, cihly a nábytek na míru appeared first on HomeInCube.