Lékaři dle Reedové prováděli pacientům řadu nezvratných zákroků. Pro deník The Free Press zároveň popsala, že tak často činili i bez souhlasu rodičů. Danou práci dle svých slov přijala s úmyslem pomáhat těm, kteří se ve svém těle necítí dobře. „To, co se v nemocnici děje, však pouze ubližuje malým a zranitelným dětem,“ konstatovala.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Skotsko nepustí osobu po změně pohlaví do ženské věznice. Rowlingová kvůli tomu zuří

Údajný neakceptovatelný nátlak na rodinné příslušníky pacientům dokládá například situacemi, kdy se doktoři neměli štítit pokládat ani otázky typu „Chcete mrtvou dceru, nebo živého syna?“, a to s cílem přesvědčit rodiče, že změna pohlaví jejich potomkovi zlepší život, píše o případu Daily Mail. Konkrétně lékaři rodiče upozorňovali, že pokud nebudou souhlasit, mohl by se jejích potomek dříve nebo později pokusit o sebevraždu.

Reedová se dle svého svědectví na klinice cítila, jako „by byla v sektě“, a dlouho se vzpamatovávala z věcí, které viděla nebo měla praktikovat. Nyní usiluje o to, aby dětem neubližovali „jedinci, kteří se více zajímají o radikální sociální agendu než o zdraví dětí“.

Změny pohlaví u nezletilých

Nemocnice navíc měla otevřeně lhát o tom, že neprovádí operace změny pohlaví u nezletilých. Důkazem má být počínání doktorky Allison Snyder-Warwickové, jež v dané nemocnici v posledních několika letech minimálně jeden takový zákrok uskutečnila.

Jiný doktor prý podával dětem bicalutamid, který se převážně používá k léčbě rakoviny prostaty, což mělo u jednoho z pacientů vyústit k poškození jater, píše rovněž Daily Mail.

Samotní zaměstnanci si však žádné chyby ani hrozné důsledky svých zákroků nepřipouští. Odmítají, že by u nich stovky dětí podstoupily zákroky, které jim způsobily nevratné změny na těle.

Generální prokurátor státu Missouri Andrew Bailey přesto potvrdil, že jeho úřad rozsáhlé vyšetřování kliniky zahájil, a to právě v návaznosti na obvinění Reedové, jež označil za „znepokojující“.

Různé požadavky pacientů

Bývalá zaměstnankyně rovněž popsala případ dívky, které byly předepsány hormony pro obě pohlaví. Dospívající žena však přišla na kliniku pouze s tím, že nechce otěhotnět. „Nebylo nutné, aby jí předepsali hormony pro obě pohlaví. Hodila by se pouze základní sexuální výchova a možná antikoncepce,“ prohlásila Reedová a dodala, že posouzení případu by tyto skutečnosti odhalilo.

„Lékaři bohužel automaticky předepisují hormonální přípravky dětem, které splňují alespoň minimální kritéria. Dívka tedy zbytečně podstoupila léčbu, která způsobuje nevratné změny v těle,“ osvětlila.

V jiném případě měla pacientka požádat o odstranění prsou, načež jí v dětské nemocnici v St. Louis zákrok provedli. O několik týdnů později se však pacientka ozvala znovu, a sice s žádostí, že chce ňadra „přišít zpět“. Podle Reedové nebyla řádně informována lékaři, že je zákrok nezvratný. Vedle toho se několika dalším dívkám údajně měly po hormonální léčbě měnit klitorisy na mikro penisy.

Reedová také uvedla seznam pochybných požadavků, s nimiž někteří nezletilí na kliniku přicházeli. Lékaři je však měli vyslechnout a předepsat jim léčbu s ohledem na pohlaví. Děti například žádaly o hormony, protože chtěly mít heterosexuální orientaci. Někdy se představovaly pod názvy různých neživých předmětů jako houba nebo vrtulník. „Stávalo se, že měnily svou identitu každý den, většinou pod nátlakem rodičů,“ popisuje dřívější zaměstnankyně kliniky s tím, že tamní lékaři považovali problematiku transsexuálů za „experiment“. I proto se dle svých slov rozhodla v listopadu 2022 přejít na jiné pracoviště.