Měl to být let do Spojených států jako každý jiný, už pár minut po startu byly ale podle svědků slyšet v letadle silné rány. „Vzlétly jsme a najednou se ozval hlasitý zvuk motoru. Podobný tomu, který slyšíme při přistání, ale nyní se zdálo, že pokračuje i ve vzduchu,“ popsala novinářka skotské BBC Laura Pettigrewová, která byla shodou okolností na palubě.

Nedlouho poté několik pasažérů zahlédlo na pravém křídle plameny. K překvapení Pettigrewové ovšem mezi cestujícími nevypukla žádná velká panika. „Spíš jen zmatek. Některé rodiny s dětmi však byly dost rozrušené,“ podotkla.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Drama v oblacích. Žena během 12hodinového letu začala rodit, pomáhali i ostatní cestující.

Kapitán poté začal hlásit z kabiny, kvůli hluku ho ale nebylo slyšet. „Brzy jsme si uvědomili, že se připravujeme na přistání. Na letišti jsme pak viděli hasičská auta a lidi s hadicemi, jak se k nám řítí. Řekli nám, abychom nechali všechny věci na palubě a co nejrychleji vystoupili,“ pokračovala skotská novinářka.

Let DAL209 byl po problémech s motorem nakonec rychle přesměrován na přistání v Prestwicku, vše se naštěstí obešlo bez dalších problémů. Podle Pettigrewové si nikdo nebyl zcela vědom, o jak vážný problém šlo, dokud cestující nevystoupili.

„Posádka letadla byla úžasná. Piloti odvedli skvělou práci a dostali nás do bezpečí,“ pochválila personál, který se podle jejích slov zachoval klidně a profesionálně. Letištním hasičům pomohly i místní hasičské sbory, které přijely jako posily, nakonec ale nebyly potřeba. K nehodě se ještě ve stejný den vyjádřily aerolinky Delta.

„Let 209 z Edinburghu do New Yorku byl po mechanickém problému s jedním ze dvou motorů letadla bezpečně odkloněn na letiště Prestwick v Glasgow. Omlouváme se našim zákazníkům za tyto nepříjemnosti a pracujeme na tom, aby se přes Edinburgh dostali do svých cílových destinací,“ napsala Delta redakci BBC.