Deset let uteklo jako voda. Pražský hrad hostil suitu, na kterou jen tak nikdo nezapomene. Na internetu se psalo o pomlčce mezi prezidenty naší země. Lze to brát různě. Tak jako tak nemá smysl soudit charaktery pánů typu Baláka, Nejedlého nebo Mynáře a dalších. Stejně tak asi nemá význam řešit prezidenta Zemana, který očividně nemocný vedl svůj úřad tak, jak vedl. V každém případě stojí za to zamyslet se nad tím, jakou roli hrály v celé této sebrance peníze. Bohužel velkou.

Zeman byl řádně zvolen, o tom není diskuze

Myslet si o dnes už takřka bývalém prezidentovi můžeme rozhodně cokoli. Přesto je ale třeba zdůraznit, že byl dvakrát řádně zvolen. Měl tedy dva velmi silné mandáty, které jsou jeho jednoznačnou zásluhou. Ať už měl kolem sebe jakýkoli tým, je jasné, že to byl on, kdo se stal prezidentem.

Skromný Zeman? Nejspíš ano

Okázalost se u prezidenta Zemana samotného tak nějak nenosila. Fakt, že si rád vypil a dal nějakou tu cigaretku nelze nějakým způsobem hodnotit jako znak okázalosti a přepychu. V naší zemi si rád vypije prakticky skoro každý a kuřáků tady máme také více než dost. Navíc i Zeman dal klidně i gothaj s cibulí, čímž se nijak netajil. Tak nějak se stylizoval do role lidového prezidenta. To se mu dalo mimo jiné docela věřit.

Zbohatlíci s řádnou mírou arogance

Galérka, jak by se dalo také říct, okolo prezidenta se ale chovala úplně jinak. Kancléř Mynář se svými miliony disponoval tak, že na první pohled bylo vidět, o jakého zbohatlíka se jedná. Nyní mu hrozí ještě soud, který může dopadnout jakkoli. Namočen byl nejspíše do všeho možného. A arogance, se kterou jednal i nyní v kauze půjčeného stanu do jeho lyžařského střediska, hovoří za své. A další persony? Okázalá oslava padesátin Nejedlého v Letohrádku královny Anny v roce 2016 by mohla hovořit za své. Stejně tak i Mynářova padesátka v Jižních zahradách Hradu. Fakticky se soutěžilo o to, kdo má více peněz a je prestižnější. Podle mého názoru hnus, který jsme ve finále platili my všichni.

Zdroje info: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/porady-stastne-pondeli-jindricha-sidla-7-sezona-co-si-mynar-jeste-pujci-na-hrade-realita-prekonava-humor-225527, https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/mynar-si-na-sjezdovku-v-osvetimanech-pujcil-stan-z-hradu/2323171, https://denikn.cz/897415/jak-mynar-a-nejedly-resi-na-hrade-vlastni-byznys-mesic-jsme-sledovali-jejich-schuzky/

Kancléř Mynář (vlevo) a ředitel odboru protokolu kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt: Náhledové foto David Sedlecký https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mynář_Forejt.JPG 

The post Hradní zbohatlíci typu Mynáře či Nejedlého mohli všechno. Zeman byl jiný first appeared on Epeníze.