Velbloud měl přetrhnout lano, na kterém byl přivázán, protože se v okolí pohyboval jiný velbloud. V tu chvíli chtěl zasáhnout jeho majitel Sohanram Nayak a zvíře znovu polapit. Rozzuřený sudokopytník ho ale chytil tlamou za krk, zvedl ze země a odhodil na zem. Poté nešťastníkovi rozkousal hlavu, informoval web The Times of India.

Pomsta ale přišla ve vesnici Panchu u města Bikaner rychle. Postarala se o ni rodina a sousedé zabitého muže. Velblouda přivázali ke stromu a ubili ho k smrti.

ČTĚTE TAKÉ: Nejstaršímu psovi na světě táhne na 31 let. Rekordmana Bobiho přitom málem utratili.

Pochmurné video, na kterém je vidět, jak vesničané zabíjejí rozzuřené zvíře, se rychle dostalo na sociální sítě a stalo se virálním. Brutální záběry ukazují mrtvého velblouda ležícího vedle stromu a bezvládné tělo jeho majitele, popisuje například web The Sun.

Proti smrti zvířete zatím nikdo nepodal oficiální stížnost. Od roku 2014 je přitom v Rádžasthánu oficiálně státním zvířetem, tento status mu má kvůli mizející populaci zajistit ochranu. Vesničanům by za zabití velblouda mohl hrozit trest odnětí svobody až na pět let, uvádí web Daily Mail.

V lednu se stal podobný případ také v Rusku. Muž praštil velblouda do tlamy a zvíře ho pokousalo tak, že zranění nepřežil.

Velbloudi jsou považováni za klidná zvířata. Netolerantními a hůře zvladatelnými se stávají v době páření od prosince do března.