Mezi její osudové muže patřil charismatický herec Josef Abrhám. Seznámili se v roce 1968 během natáčení komedie Bahno. Oběma bylo devětadvacet let a jejich vztah byl velmi vážný. Naďa si Josefa toužila vzít za manžela a založit s ním rodinu. Láska mezi nimi trvala osm let.

„Nikdy jsme se sice nevzali, ale byl to jeden z nejdelších vztahů mého života a z mé strany určitě nejsilnější. Moc jsem si přála mít s Pepou dítě. Ve chvíli, kdy jsem cítila, že ten biologický budík zvoní, jsem mu to oznámila, protože jsem se chtěla zachovat čestně. On mi tehdy řekl, že se na to ještě necítí. Jen na ten konec nerada vzpomínám,“ svěřila se Naďa během života deníku Blesk.

Abrhámovi dlouho nemohla odpustit

Důvod rozchodu byl prostý. Josef se během angažmá v Činoherním klubu zamiloval do o čtrnáct let mladší herečky Libuše Šafránkové a Urbánkovou opustil. Ta to nesla velmi těžce a dlouho mu nemohla zapomenout. Rány na jejím bolavém srdci zahojil až čas. „Nakonec jsem pochopila, že ti dva k sobě prostě patří. Tvořili idylický pár,“ uznala po letech.

Po nevydařeném prvním manželství s hercem Karlem Urbánkem se Naďa Urbánková provdala za překladatele a textaře Jana Nemejovského, s kterým měla své jediné dítě –⁠ dceru Janu. Vztah ale dlouho nevydržel a přišel bolestný rozvod.

Přečtěte si také: Největší utrpení Nadě Urbánkové způsobil vlastní otec

Kvůli muži přišla o veškerý majetek

Několik let žila sama, až přišel rok 1990, kdy se zamilovala do dětského lékaře Josefa Havlíka, který bydlel ve Švýcarsku. I s dcerou se za ním odstěhovaly a věřily, že budou konečně šťastné. Místo rodinné idylky však přišlo další velké zklamání.

Naďa brzy zjistila, že si ji třetí manžel nevybral z lásky. Šlo mu například o to, aby na své jméno v tehdejším Československu získávala úvěrové smlouvy, na což nakonec krutě doplatila. Najednou ji začali kontaktovat věřitelé ze Švýcarska i z USA. Byly na ni uvaleny exekuce, přišla o téměř všechen majetek a zhroutila se. „Proplakala jsem si hektolitry slzí a spolykala tuny hořkosti, i jsem měla pocit, že visím na šibenici a jsem hluboko pod vodou, kde nevidím paprsek sluníčka,“ popsala v pořadu 13. komnata.

Na průběh posledního rozloučení s Naďou Urbánkovou dohlížela zdrcená dcera Jana Fabiánová. Tu při těžké chvíli podporoval její přítel, který ji držel pevně za ruku. Po zádušní mši následovalo procesí a uložení ostatků do země. Během zamyšlení a posledních slov od kněze se u smutečních hostů uvolnily velké emoce a slzy smutku.

Vstupte s námi do prima+ a užívejte si kvalitní české i zahraniční filmy a seriály: