Otřesný případ rodinného rozvratu z Třebíčska uzavřel Krajský soud v Brně. Dívku od jejích 13 let sexuálně obtěžoval vlastní otec. V 15 letech jeho přičiněním otěhotněla. Zatímco muž vyfasoval pětiletý pobyt za mřížemi, nešťastnou slečnu její rodina zavrhla. Nakonec společně se svým dítětem skončila v pěstounské péči.

Nezaměstnaný otec si takto řešil problémy v intimním partnerském soužití. S dcerou prováděl nejrůznější sexuální praktiky. I když se bránila, nebylo jí to nic platné. Když otěhotněla, ještě jí vynadall, že to je její vina!

Žalobce: Otec rozvrátil rodinu

Otec skončil u soudu s obžalobou ze znásilnění, soulože mezi příbuznými a ohrožování výchovy dítěte. „Obžalovaný neprojevil žádnou lítost. Vůbec není zohledněn dopad trestného jednání obžalovaného na rozvrácení rodiny, na skutečnosti, že poškozená musela být dána do péče pěstounů a narozené dítě jí bude neustále připomínat právě trestné jednání obžalovaného,“ prohlásil podle serveru novinky.cz žalobce.

Jan R. z Liberecka měl znásilnit sedm dětí: Mrazivá slova otce jedné z holčiček!

Soudní znalci zjistili, že dívka trpí lehkou mentální retardací. U otce pak znalci konstatovali, že jeho sexualita je zaměřena jak na dospělé ženy, tak na pubertální a prepubertální dívky.

Matka a bratr ji zavrhli

Dívku nepodpořila ani její matka. Místo toho ji obvinila, že „si s tátou užívala“. Zle se k děvčeti choval i její bratr, proto nakonec nebylo jiné řešení, než aby dívka biologickou rodinu opustila a našla si i s miminkem útočiště u pěstounů.

Muž (36) měl roky znásilňovat nevlastní dceru: Soud ho poslal na devět let do vězení

Soud měl při stanovení trestu dívčina otce jasno, když konstatoval, že nenašel žádné polehčující okolnosti. „Obžalovaný naopak svaluje vinu na nezletilou poškozenou, že to byla ona, která vyvolala sexuální praktiky, a on jim pouze neodolal a choval se nevhodně,“ uvedla soudkyně Šárka Dufková. Rozsudek je pravomocný.

VIDEO: Insta Crime Podcast: Oplištil unesl z nemocnice miminko, znásilnil ho a zavraždil!