„S Milošem Zemanem jsme jednali téměř hodinu. Měli jsme tři body. Prvním byl jeho komentář k výsledkům voleb, dál mi chtěl říct, jak vnímá pozici prezidenta.Viděl dilema mezi tím, jestli být pouze prezidentem vykonavatelem, či má být ‚hráčem‘. Třetí bod byly mé výhrady ve vztahu k prezidentské kanceláři,“ uvedl Pavel před novináři.

ČTĚTE TAKÉ: Bartoš: Rodičovskou musíme valorizovat. Podnikatelům bych zatrhl kupovat na firmu Ferrari

Při setkání došlo i na další témata. „Z mé strany se jednalo o pozvání na inauguraci a zájem mé ženy setkat se s paní Zemanovou. Také potvrdil, že předsedu Ústavního soudu jmenovat nebude. Bavili jsme se i o tom, že máme různé pohledy na některé věci, ale to asi nebránilo vstřícnému jednání,“ doplnil nově zvolený prezident.

Zeman avizoval, že s Pavlem bude chtít v Lánech mluvit o prezidentském údělu. Pavel měl naopak v plánu mimo jiné Zemana požádat, aby už nečinil do konce svého mandátu žádná zásadní rozhodnutí. Na mysli měl zejména jmenování nového předsedy Ústavního soudu. Zeman ale v mezičase oznámil, že tento krok neučiní. Své rozhodnutí označil za vstřícné gesto na rozloučenou. Pavel považuje Zemanovo oznámení za správné.