Čínská firma OnePlus se od roku 2014 prosazuje především jako výrobce chytrých telefonů. V průběhu času rozšiřovala portfolio svých produktů, které v současnosti…

Čínská firma OnePlus se od roku 2014 prosazuje především jako výrobce chytrých telefonů. V průběhu času rozšiřovala portfolio svých produktů, které v současnosti čítá sluchátka, hodinky či tablet. Ve čtvrtek 9. února nečekaně představila další hardware – bezdrátovou mechanickou klávesnici Keyboard 81 Pro.

Jak dobře vybrat klávesnici. Mechanická bude spolehlivější a možná vůbec nepotřebujete bezdrátovou

„Bezbřehá tvorba znamená nikdy se neusadit,“ uvádí OnePlus v propagačním videu s odkazem na svůj slogan „Never Settle“. Klávesnice je kompatibilní se zařízeními s operačními systémy macOS, Windows, Linux, Android a iOS a bude k dispozici ve dvou verzích, lišících se typem spínačů a barvou.

OnePlus Keyboard 81 Pro

Na první pohled se jedná o klasickou mechanickou klávesnici s 81 klávesami bez numerického bloku. Podrobnější pohled pak odhalí červenou klávesu Escape s logem firmy, barevný Enter, mechanický přepínač mezi bezdrátovým a kabelovým připojením či otočný knoflík, jehož funkci si uživatel může přizpůsobit dle svých potřeb.

Němci navrhli ultratenkou mechanickou klávesnici do notebooků, navíc bude tichá

Jednou ze zajímavostí je držák, který může držet klávesnici ve vzpřímené poloze v době, kdy uživatel nepotřebuje psát, čímž lze uvolnit místo na stole. Výrobce tuto vlastnost popisuje sloganem „Stand up to stand out“, tedy „vstaň, abys vynikl“ – je tedy očividně přesvědčen o tom, že klávesnice tímto vyniká a vyčnívá nad ostatními produkty.

Tělo klávesnice je vyrobeno ze strojově obráběného hliníku, který poskytuje pocit robustnosti, ale současně je lehký. Samotné klávesy, inspirované mramorem a cukrovinkou marshmallow, používají nové materiály, které dle slov výrobce „významně mění zážitek při používání“. Mají zlepšit výkon při hraní her i během psaní.

Široké možnosti přizpůsobení

Jednou ze silných stránek mají být široké možnosti přizpůsobení, čítající například možnost výměny spínačů za jiné. S open-source firmwarem, jako je QMK či VIA, lze nastavit prakticky vše, nač si vzpomenete – od efektů RGB osvětlení až po přemapování kláves.

Klávesnice OnePlus Keyboard 81 Pro bude k dispozici ve dvou barevných provedeních: tmavě, nebo světle šedé. Připojit k zařízením ji bude možné buď bezdrátově prostřednictvím Bluetooth 5.1, nebo pomocí USB kabelu. Na baterii s kapacitou 4000 mAh vydrží fungovat na jedno nabití až sto hodin (při nejnižší úrovni RGB podsvětlení), přičemž doplnění energie z nuly na 100 % trvá asi pět hodin.

Recenze klávesnice Logitech MX Mechanical a myši MX Master 3S. Prémiová řada dostala mechanické spínače

Kromě klávesnice najdou zákazníci v balení také kabel (USB-C na USB-C), adaptér z USB-A na USB-C a řadu dalšího příslušenství. OnePlus Keyboard 81 Pro bohužel zatím není v prodeji – výrobce slibuje spuštění předobjednávek v dubnu s tím, že případné zájemce může na zahájení upozornit e-mailem. V tuto chvíli bohužel není známa cena, za kterou se tento nesporně zajímavý produkt bude prodávat.

Nejoblíbenější bezdrátové klávesnice

Další oblíbené bezdrátové klávesnice

Přečtěte si také: