Nehoda se stala kolem 19:30 v úseku mezi Libní a Běchovicemi. Podle Drápala to bylo v místě, které není veřejnosti běžně přístupné. “Probíhá zásah záchranných složek a vyšetřování mimořádné události,” uvedly dráhy. Podle odhadu na webu ČD bude provoz na trati omezen do 21:30.

Správa železnic rozhodla podle ČD o zastavení provozu i na odklonové trati Praha-Malešice – Praha-Běchovice. “Vlaky regionální dopravy tedy zatím není možné odklonit, vlaky dálkové dopravy budou vedeny odklonem v úseku Praha hl.n. – Kolín přes Lysou nad Labem,” uvedl dopravce.

U Olomouce najel rychlík do stromu, provoz na frekventované trati stojí

U Olomouce najel dnes večer rychlík do spadlého stromu. Při nehodě se nikdo nezranil. Poškozené je ale trakční vedení a lokomotiva. Provoz na frekventované trati Praha – Olomouc je přerušen. Na svém twitteru o tom informovaly České dráhy (ČD). Podle webu ČD bude provoz přerušen zhruba do 23:00, čas je ale pouze orientační. V úseku Olomouc hlavní nádraží – Červenka je zajištěná náhradní autobusová doprava.

Nehoda se stala po 19:00 v úseku Červenka – Štěpánov. “Na místě probíhá vyšetřování a následně bude probíhat oprava a odtažení vlaku R 895 z trati,” uvedl železniční dopravce. Mluvčí Správy železnic Jan Nevola dnes ČTK řekl, že na místo vyrazila jednotka hasičů, revizní technik a opraváři trakčního vedení. Odborníci zjistí rozsah poškození trolejového vedení a poté odhadnou časovou náročnost opravy.