Počasí v Česku bude ovlivňovat tlaková výše nad střední Evropou. V úterý bude zataženo s nízkou oblačností. Ojediněle se vyskytnou mlhy (zpočátku i mrznoucí), na severovýchodě pak ojediněle nastane mrholení (někdy i mrznoucí). Na horách by místy mohlo panovat polojasné až jasné počasí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Deset aut se srazilo kvůli námraze, na místo musel vrtulník. Dálnice u Frýdku-Místku stála

Nejvyšší teploty se podle meteorologů z ČHMÚ budou pohybovat kolem 3 až 7 °C, při slunečném počasí dosáhnou až 10 °C, na horách kolem 1 °C. V noci by mělo být zataženo s nízkou oblačností. Místy se objeví mlhy, někdy i mrznoucí. Nejnižší teploty dosáhnou –3 °C, při vyjasnění až –5 °C.

Ve středu pak bude zataženo s nízkou oblačností. Místy se znovu vyskytnou mlhy – zpočátku i mrznoucí. Během dne bude přechodně na většině území i v nižších polohách polojasno až jasno. Nejvyšší teploty se budou držet v rozmezí 6 až 10 °C, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 4 °C.

Podobné teplotní rozhraní by se mělo držet i v druhé polovině týdne, což vyplývá z týdenní předpovědi ČHMÚ. Například v neděli by mohly denní teploty dosahovat až 12 °C. Objeví se však přeháňky, někdy i sněhové. Během noci by nadále mohlo mrznout.