Od bezpečnostních expertů v těchto dnech zaznívá varování před obzvlášť zákeřným podvodem platebního systému PayPal. Mnoho uživatelů oznamuje, že od poskytovatele platebních služeb dostávají falešné faktury.

Novinkou je, že je uživatelé dostávají nejen do svých schránek elektronické pošty, jak je obvyklé v případě klasického phishingu, ale zobrazí se také přímo u účtu PayPal přímo v aplikaci.

Falešné faktury se zobrazují přímo v účtu z toho důvodu, že útočníci mohou faktury a upomínky k platbám zasílat také prostřednictvím systému platební brány. Zločincům k tomu stačí znát e-mailovou adresu uživatele.

Podvod s falešnými fakturami PayPal: jak správně reagovat

Cílem podobných falešných faktur je nalákat uživatele do pasti. Na rozdíl od už známých phishingových emailů se v těchto dnech začaly objevovat přímo v aplikaci. | Zdroj: Watchlist Internet

Ve falešných fakturách se skrývá další past. Podvodníci ke zprávám připojují poznámku s telefonním číslem, na kterém lze vyjasnit případná nedorozumění nebo fakturu zrušit. Teprve pod touto poznámkou je uvedeno oficiální varování od PayPal, že by se mohlo jednat o podvod.

Pokud jste takovou fakturu obdrželi, klidně ji ignorujte. Jistě se nebude vázat k žádné vaší zadané objednávce. Také rozhodně nevolejte na telefonní čísla, která jsou přiložena k oznámení.

Pokud jste už falešnou fakturu obdrželi a dokonce ji i zaplatili, ne dobré se okamžitě obrátit na zákaznický servis služby PayPal. Zde je poté možné zažádat o ochranu kupujícího.

Zdroj: Watchlist Internet