Chorvatské přímoří dnes zasáhlo zemětřesení o síle 4,8 stupně, jeho epicentrum se nacházelo na ostrově Krk. Otřesy byly podle médií cítit i v Rijece, kde se rozkymácely výškové budovy. Podle prvotních zpráv si zemětřesení nevyžádalo oběti ani větší škody.

Silné zemětřesení udeřilo krátce před jedenáctou hodinou poblíž obce Bašćanska Draga na Krku, uvedla chorvatská seizmologická služba. Otřesy půdy byly podle ní cítit v části Chorvatského přímoří, regionu zahrnujícím severní části pobřeží Jaderského moře a přilehlé ostrovy.

Podle svědků, na které se odvolává deník Jutarnji list, byly otřesy cítit v regionálním centru Rijece a také v Rovinji na Istrijském poloostrově. Menší škody byly podle listu zaznamenány v obci Jurandvor poblíž známého turistického letoviska Baška.

Premiér Andrej Plenković uvedl, že je v souvislosti se zemětřesením v kontaktu s místními úřady. „Podle informací, které teď máme, nedošlo k vážným škodám,“ citovala stanice N1 předsedu vlády.

Části Chorvatska jsou seizmicky aktivní oblastí. Zemětřesení o síle 6,4 stupně zasáhlo před více než dvěma lety oblast Banija (Banovina) jihovýchodně od Záhřebu. Zahynulo tehdy sedm lidí a desítky dalších byly zraněny. Poškozeno bylo téměř 42 000 budov. S následky se region vypořádává dodnes.