V rámci představení nové řady Galaxy S23 zástupci Samsungu ukázali také nové možnosti pro režim Game Booster. Při jeho aktivaci dochází ke zvýšení herního výkonu zařízení řady Galaxy S23. Novinkou je funkce “Pause USB Power Delivery”, kterou uživatelé najdou v nastavení režimu Game Booster v Galaxy S23.

Tento režim umožňuje telefonu, aby vstupní energii poskytoval přímo procesoru. Akumulátor se při dosažení kapacity 20 % přestane nabíjet. Odpojení napájení nabíječky, tzv. charging bypass, a nasměrování elektrické energie přímo do čipové sady generuje méně tepla, což vede k lepšímu tepelnému výkonu i trvalému výkonu.

Samsung uvolňuje aktualizaci režimu Game Booster i pro další modely zařízení Galaxy

Praktická funkce pro herní režim, chránící akumulátor, bude k dispozici i pro Galaxy S22. | Zdroj: Onur Binay/Unsplash

Pomáhá to také chránit životnost akumulátoru. Pokud zařízení není neustále nabíjeno, snižuje to počet nabíjecích cyklů a udržuje akumulátor v lepší kondici delší dobu.

Funkce se poprvé objevila u novinek Galaxy S23, S23+ a S23 Ultra. Dobrou zprávou je, že Samsung ji nyní uvolňuje i pro starší verze smartphonů.

Podle informací od uživatelů se nová možnost režimu Game Booster v souvislosti s nejnovější aktualizací dostává i do předchozího modelu Galaxy S22. V některých regionech je k dispozici také u modelů A73 5G a Z Fold 2, 3 a 4.

Je docela možné, že do budoucna Samsung poskytne odpovídající aktualizaci i některým dalším smartphonům. Zjistit to můžete rychlou kontrolou Galaxy Store. Pokud máte ve svém zařízení aplikaci Game Booster verze 5.0.03.0, pak můžete v jejím nastavení aktivovat i deaktivovat funkci “Pause USB Power Delivery”.

Zdroj: SamMobile