Jde o podstatu. Filosofickou. Pravicovou. Živnostenskou. Jestli vláda, kterou vede ODS, fakt zdaní OSVČ tak, jak říká ministr financí Stanjura, tedy řečeno bez obalu až do pr…, pak živnostníci budou buď dělat načerno, nebo masivně zdraží služby, anebo prostě a jednoduše spáchají sebevraždu, což zatím vypadá jako nejsnadnější cesta z krize.

ČTĚTE TAKÉ: Víme, že bude hůř. Ceny budou růst dál, říkají experti

Podle webu Seznam Zprávy navrhuje vláda zvýšit odvody během tří let až o 60 procent, prý je na tom v koalici shoda. Až na ty Piráty, kteří pravicové vládě sveřepě pravicově brání levicovým nápadům. Naprostý úlet. Z ODS je LOL.

Tady už jen chybí konstatování, že OSVČ jsou paraziti, jak řekl kdysi někdejší ministr průmyslu Jan Mládek – ale to byl sociální demokrat. A ani ti si tak brutální útok na OSVČ nedovolili.

Když je krize, což už je třetí rok, bohatí bohatnou a chudí chudnou, ale ti chudí aspoň dosáhnou na dávky – takže celou tuhle freak show platí střední třída, tedy i (a hlavně a především) živnostníci. Dobré je, že brzy budou taky chudí. A sáhnou si na ty dávky, pokud si, jak bylo řečeno, nesáhnou na život.

Mám pro vás jasný vzkaz: Český svět patří zaměstnancům a sociálním případům! Hlavně se nesnažte nic vymýšlet, dělat na sebe, stát vás za to spravedlivě potrestá.

Kolik bude mít Spolu v čele s ODS u voleb 2025? Určitě míň procent, než bude v tu dobu registrovaných OSVČ. To znamená maximálně šest.