Domácí lékárničku má každý z nás vybavenou trochu jinak. Mezi léky, které v ní má ale prakticky každý z nás, patří živočišné uhlí. Tato pilulka poslední záchrany při zažívacích potížích má však celou řadu využití, které přesahují starost o naše vlastní zažívání. Jak tedy živočišné neboli aktivní uhlí doma reálně využít?

S uhlím na plíseň

Dobře viditelnou a nevzhlednou plíseň, která se objevuje v bytech nejčastěji kolem rámů oken, lze odstranit pomocí několika málo pomůcek, které máte běžně doma. A právě ony černé tablety živočišného uhlí, které mají jinak využití hlavně při zdravotních potížích, mohou být využity právě na čištění okolí oken napadeného plísní.

Nevzhledné černé tečky, které se objevují okolo oken, nelze odstranit jen vlhkým hadrem. Řešením je aktivní uhlí, které absorbuje nejen nelibé pachy, ale navíc vás zbaví i toxinů, které jinak umí zalézt i do těch nejizolovanějších míst vašeho domova. Jak konkrétně živočišné uhlí použít?

Foto: Pixabay

Příprava pasty

Aktivní uhlí pohlcuje veškerou vlhkost a nečistoty, v našem případě tedy i plísně vzniklé na zdech či oknech. Zprvu zkuste ponechat tablety v blízkosti vzniklých plísní podél rámů oken, nebo plesnivých zdí. Pokud by se vám zdál účinek po dvou dnech málo účinný, vyrobte si z aktivního uhlí účinnou pastu v poměru 1:2 s vodou.

Pastu naneste pomocí špachtle na zasažená místa a nechte ji několik hodin působit. Černou pastu a poté seškrábněte dolů a vysušte jí. Místo, kde zbyde po pastě šedivý flek, potom ještě vymalujte.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/plisen-aktivni-uhli-30000915.html

https://biolekar.cz/10-nejlepsich-vyuziti-aktivniho-uhli

Náhledové foto: Pixabay

The post Jak v domácnosti použít aktivní uhlí? Na plíseň first appeared on Náš dům.