Jeden z gymnazistů se Pavla zeptal, zda si myslí, že by Rusko šlo do přímého konfliktu se státy NATO. “Možná před dvěma lety bych řekl, že nejspíš ne, ale potom, co zahájili před rokem ofenzivu na Ukrajině, tak si tím nejsem tak úplně jistý. Ruské vedení ukázalo obrovskou míru sebeklamu. Uvěřili, že ruská armáda je nejlepší a nejsilnější na světě a že Ukrajina není národ, který se dokáže postavit za svoje zájmy. Uvěřili tomu, že Západ není schopen se dát dohromady, že nebude stát při sobě a nevytvoří protiváhu Rusku,” uvedl Pavel.

Podle něj existuje i riziko, že by Rusko mohlo použít jaderné zbraně. Upozornil, že má stále tisíce jaderných hlavic. “S takovou zemí se musí jednat sice razantně, ale na druhou stranu velice opatrně, aby nedospěli k závěru, že už jiné východisko, než použít jaderné zbraně, momentálně nemají,” řekl zvolený prezident.

Rusko podle Pavla nesmyslně obětuje stovky životů svých vojáků. Do konfliktu na Ukrajinu posílají bídně připravené vojáky proti zkušené ukrajinské armádě. “Přesto za celou dobu konfliktu to v Rusku nevyvolalo takovou vlnu odporu, aby si veřejnost sama vynutila zastavení války,” řekl.