„Češi nejsou podlidé, takže když k elektromobilitě nebo jakékoliv formě čisté mobility dokáží přejít ostatní, dokážou to i Češi. Automobilky, které tu operují, říkaly, že se elektromobilitě dokáží přizpůsobit, dokonce to i chtějí, konkrétně Škoda, která je součástí koncernu Volkswagen,“ popsal Peksa.

S tím nesouhlasil Vondra z ODS. „Není pravda, že by Škoda nebo jiná evropská automobilka podporovala normu Euro 7. Všichni ji velmi tvrdě odmítají. Je to dohledatelné,“ oponoval europoslanec ve vysílání CNN Prima NEWS.

ČTĚTE TAKÉ: Piráti brojí proti nákupům Ferrari na firmu. Raději spravedlivé daně, vyzval Michálek

Kolegu však nepřesvědčil. „Evropské automobilky s normou počítají, je pro ně naopak konkurenční výhodou, když budou vyvážet do dalších částí světa,“ přidal argument Peksa.

Skepse vůči Euro 7

Ten očekává brzkou restrukturaci průmyslu. „Automobilky, které nyní vyrábějí spalovací auta, budou vyrábět elektromobily. Taky už nejezdíme s parními lokomotivami,“ dodal.

Podle Vondry jednostranná orientace na elektromobilitu přinese značné problémy. „Jsou tu miliony lidí, kteří potřebují menší auto, aby se každý den ráno dostali do práce a večer zpět, zejména na venkově. Ti na elektromobil nebudou mít peníze. Jsem přesvědčen, že bychom měli poskytnout stejné možnosti vývoje syntetických paliv, abychom spalovací motory udrželi ve hře,“ dodal Vondra.

K emisní normě Euro 7 jsou většinově skeptičtí také senátoři i poslanci. Česko se bude během projednávání snažit o to, aby byl přepracován, řekl senátorům i ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Výhrady vlády sdílí i sněmovní evropský výbor.