Bruce Willis platil za velkou hvězdu nejen akčních filmů. Vzhledem k jeho fyzické kondici se zdálo, že stejně jako pro mnohé herce jeho věku, i pro něj je odchod do důchodu jen fantazií. Postihla ho ale afázie, porucha produkce a porozumění řeči, která vzniká při ložiskovém poškození mozku. Jeho rodina proto v březnu loňského roku oznámila, že musí ukončit kariéru.

Dnes již bývalý herec se od té doby neobjevil v žádném filmu, seriálu ani televizním pořadu a trávil čas s rodinou či přáteli, před veřejností se nicméně neskrýval. Fanoušci na sociálních sítích jemu i jeho rodině ve velkém vyjadřovali podporu. Nyní ale bohužel přišlo oznámení, že jeho zdravotní stav se zhoršil.

Bolest a úleva

Nové prohlášení ohledně zdravotního stavu Bruce Willise zveřejnila na Instagramu jeho dcera Rumer, mluví v něm ale za celou rodinu, včetně hercovy manželky Emmy Heming Willis, s níž má Bruce dvě malé dcerky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Šedesátnice Demi Moore věk neřeší. Randí s o 13 let mladším mužem a fotí plavky

„Naše rodina by vám chtěla vyjádřit hluboký vděk za neuvěřitelnou lásku, podporu a za příběhy, které dostáváme od chvíle, kdy jsme zveřejnili původní diagnózu Bruce. V tomto duchu jsme se rozhodli vás informovat o stavu našeho milovaného manžela, otce a kamaráda, protože nyní lépe chápeme, čím prochází,“ napsala Rumer.

„Od doby, kdy jsme na jaře roku 2022 oznámili, že Bruce trpí jeho afázií, jeho stav se zhoršil a nyní máme specifičtější diagnózu: frontotemporální demenci. Problémy s komunikací jsou bohužel jen jedním ze symptomů. Ačkoliv je to bolestivé, je úleva, že konečně máme jasnou diagnózu,“ dodala jedna z hercových dcer.

Frontotemporální demence

Podle Mayo Clinic je frontotemporální demence „souhrnný termín pro skupinu mozkových poruch, které postihují především čelní a spánkové laloky mozku. Tyto oblasti mozku jsou obecně spojeny s osobností, chováním a jazykem.“ V současné době také neexistuje žádná léčba této nemoci.

Rodina Bruce Willise doufá, že lékařská věda v budoucnosti pokročí dostatečně na to, aby léčba demence byla dostupná. Věří také, že oznámení o hercově nemoci pomůže jako osvěta, aby se o ní dozvědělo více lidí a aby věděli, co způsobuje.

Před rokem Willis ukončil kariéru: