Už během hokejové kariéry dvojnásobný mistr světa Michal Sýkora – starší bratr pardubické legendy Petra – rád sbíral zlato. Teď kvůli němu poprvé stanul u soudu. Obchodování s cenným kovem pro něj skončilo krachem. Řadě věřitelů včetně hokejových a fotbalových hvězd má dlužit přes 200 milionů korun.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Dvojnásobný mistr světa se ocitl na dně. Sýkora dluží miliony Červenkovi nebo Lafatovi

Patří mezi ně bývalý hokejista a člen zlaté party z Nagana Vladimír Růžička, někdejší hokejový reprezentant Jiří Tlustý, kapitán hokejové reprezentace Roman Červenka či hvězdný fotbalový brankář Tomáš Vaclík. Do veřejných prohlášení se však zmínění věřitelé příliš nehrnou. Mezi poškozenými jsou i běžní lidé, kteří svěřili své úspory do Sýkorových rukou.

Po zlatu se slehla zem

Bývalý hokejista na většinu otázek u soudu neodpovídal, a to včetně té zásadní – kde je zlato? Co se s ním stalo, se tak věřitelé nedozvěděli. Cihličky v hodnotě desítek milionů korun má mít totiž Sýkora stále v úschově. Nyní se ale zdá, že se po nich slehla zem.

Nyní 49letý Sýkora měl přijít také o dva domy, rozpadlo se mu manželství a soudu řekl, že vlastní už jen auto a stroj na čištění zlata. Pokud ale podle soudce Zdeňka Douděry při další výpovědi nesdělí podrobnosti ohledně zlatých cihel, hrozí mu tvrdé sankce. Zatím to totiž vypadá tak, že poškození nedostanou od Sýkory prakticky nic.