Klidné inverzí počasí vystřídá na konci týdne „rokenrolové“ počasí – přes Česko budou přecházet jednotlivé frontální systémy – bude hodně oblačnosti, srážek, vyloučené nejsou ani zimní bouřky a už v pátek začne zesilovat vítr. V pátek bude déšť vymývat prachové částice ze Sahary, které se v nepatrném množství dostaly i do Evropy střední. V pátek odpoledne bude v Čechách foukat čerstvý jihozápadní až západní vítr o rychlosti 20 až 40 km/h, v nárazech kolem 55 km/h, na horách 70 až 90 km/h. Během soboty ještě zesílí na rychlost 20 až 45 km/h, nárazy kolem 70 km/h, na horách až kolem 100 km/h. Slábnout bude v sobotu večer.

V pátek bude zataženo, postupně na většině území s deštěm, ten může být zpočátku dne zejména v severní polovině území a také na Moravě i mrznoucí. Na horách budou zpočátku dne i srážky sněhové, poté spíše smíšené nebo dešťové. Odpolední teploty ale opět vysoko – mezi 7 až 11 °C, pocitovou teplotu ale bude snižovat vítr, ten bude během odpoledne v Čechách foukat čerstvý jihozápadní až západní vítr o rychlosti 20 až 40 km/h, v nárazech kolem 55 km/h, na horách 70 až 90 km/h.

Sledujte radar Blesku

V sobotu budeme atakovat teplotní rekordy, neděle přinese sněhové vločky

Největrnějším a nejteplejším dnem týdne bude sobota – už nejnižší ranní teploty budou vysoko – mezi 9 až 4 °C. Denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C, na jižní Moravě až kolem 14 °C a přepisovat zřejmě budeme tabulky teplotních rekordů. Např. v Brně je pro 18. února teplotní rekord na 11,4 °C z roku 2020, z pražského Klementina z roku 1950 na 12 °C. Jinak bude zataženo s deštěm. Ochlazení přinese až neděle – ranní teploty budou klesat na 6 až 2 °C. Denní teploty 4 až 8 °C, během odpoledne se bude od severu ochlazovat. V neděli bude zataženo s deštěm nebo přeháňkami, od vyšších poloh na severu území očekáváme i srážky sněhové. Odpoledne bude oblačnosti i srážek ubývat.

V Česku bude až 12 °C i déšť, na severu hrozí ledovka. Sledujte radar Blesku

Příští týden vrátí sluneční paprsky

Hned počátek příštího týdne přinese ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Rána budou studená, ale nejvyšší odpolední teploty půjdou nahoru V pondělí bude polojasno až oblačno. Ranní teploty -1 až -5 °C. Denní teploty 3 až 7 °C. V úterý bude polojasno, po ránu ojediněle mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty -1 až -5 °C. Denní teploty 4 až 8 °C. Ve středu bude polojasno, po ránu ojediněle mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 6 až 10 °C.