V posledním incidentu při bojích o Bachmut v ruských řadách byl zajat podplukovník Putinovy  jednotky žoldnéřskou vojenskou Wagnerovou skupinou. Uvedl web DailyMail. Zajatý plukovník se objevil na videu, které bylo zveřejněno Prigožinovou skupinou, kde se nacházel se skleslou hlavou. V ponižujícím videu se přiznal ke své údajné “vině”, kdy uvedl, že byl opilý během služby a údajně střílel na vozidlo Wagnerovců.

Ve zveřejněném videu byl rozpoznán podplukovník Roman Venevitin, velitel 72. samostatné motostřelecké brigády ruských pozemních sil. V potupném výslechu sdělil, že on a skupina 10-12 vojáků přijali rozkaz “odzbrojit” jednotku rychlé reakce, což vedlo k jejich střelbě na vozidlo Wagnerovců. Uvedl server The Moscow Times.

Venevitin dále uvedl, že byl v době incidentu pod vlivem alkoholu a jednal z osobní nevraživosti. Na videu je zachycen se zlomeninou nosu v podzemním prostoru.

Skupina žoldáků zvaná Wagnerovci se významně podílela na bojích na Ukrajině a hrála významnou roli při dobytí města Bachmut po mnoha měsících krvavého konfliktu. Nicméně, tento úspěch zjevně vyvolal nevoli mezi běžnými veliteli Putinovy ruské armády.

Vůdce Wagnerovců Jevgenij Prigožin publikoval před několika hodinami dokument popisující přestřelku s ruskými vojáky a označil za viníka právě Venevitinovu brigádu.

The Moscow Times také uvádí, že nebylo možné nezávisle ověřit video s výslechem důstojníka, ani tvrzení obsažená v dokumentu zveřejněném Prigožinem.