Máte velkou zahradu či sad a potřebujete správné zázemí? Pokud ano a na realizaci spěcháte, vsaďte na modulární stavbu. Ta spočívá v podstatě v tom, že skládáte jednotlivé stavební moduly na sebe, jako například dětské kostky. Jednotlivé segmenty jsou k sobě připevňovány tak, aby byl celkový objekt stabilní a pevný. Tímto způsobem je možné získat obytný prostor, rodinný dům, ale také komerční objekty. Velikou oblibu si tato výstavba získala zejména v USA, kde se tímto způsobem stavěly zejména kancelářské objekty. 

Co se tímto způsobem staví? 

Prostřednictvím modulární výstavby si můžete postavit rodinný dům, ale také veřejné objekty, jako jsou už zmíněné kanceláře. Kromě toho ale je ale možné postavit také bytový dům, sociální bydlení, dům pro seniory, ale také mateřské školy či družiny základních škol. V podstatě můžete tento typ výstavby použít pro soukromé i komerční účely, a to v případě, že toužíte využít výhod tohoto druhu stavby. 

Foto: Se svolením společnosti Apeza

Jaké jsou hlavní výhody modulární výstavby? 

Důvodů, proč se lidé nebo obce rozhodnout stavět tímto způsobem, je více: 

  • Nízká cena – Modulární výstavba otevírá nové možnosti také pro lidi, kteří by si jinak nemohli dovolit své vlastní bydlení.  
  • Rychlost výstavby – Vhledem k tomu, že se na stavební parcelu dodají jednotlivé prefabrikované moduly, které už se jen staví k sobě a na sebe, jsou práce velice rychlé. To vede nejenom k úspoře času, ale také k úspoře peněz za stavební práce. 
  • Na počasí nezáleží – Samotné moduly jsou vyráběny v uzavřených halách, takže práce nepodléhají vlivu počasí. Klimatické podmínky neznehodnocují ani materiál, což je další plus. 
  • Odborné práce – Moduly jsou sestavovány na základě přesných pracovních postupů. Pracují na nich kvalifikovaní odborníci a moderní stroje. To vše přispívá k nejvyšší možné kvalitě. 
  • Šetrné k životnímu prostředí – Hluk i nečistoty jsou sníženy na minimum, využívány jsou recyklovatelné materiály, montáž je rychlá. 
  • Mobilita – Pokud se rozhodnete projekt přestěhovat na jiné místo, je to možné! Stačí jej demontovat a přesunout na nové místo určení. 
  • Možnost rozšíření projektu – Chcete-li později přidat další patro nebo projekt rozšířit jiným způsobem, je to velmi jednoduché. 
  • Svoboda designu – jedním z hlavních důvodů proč se stále více lidí obrací k modulárním domům je neomezená svoboda při navrhování vlastních prostor. Modulární domy nabízejí nekonečné možnosti pro personalizaci. Vyberte si barvy, materiály, rozložení … vše je povoleno. 

Foto: Se svolením společnosti Apeza

Mají modulární stavby také nevýhody? Takřka ne 

 Ano, nicméně pouze v nadsázce. U montovaných domů nelze garantovat životnost delší než 100 let. A to jen z důvodu, že tuto zkušenost s tím zatím nikdo nemá. 

Jsou modulární domy kvalitní? 

Lidé se modulárních domů v minulosti obávali z toho důvody, že se o nich proslýchalo, že jsou nekvalitní. Tento předsudek se ale podařilo vyvrátit. V současné době roste obliba modulárních objektů, a to hlavně z důvodu nižší ceny a rychlosti výstavby. Navíc některé společnosti mají garantované certifikací, a dokonce nabízejí vlastní certifikované rámy domů.  

Zdroje info: Autor, apeza.cz, novinky.cz

Náhledové foto: Se svolením společnosti Apeza

The post Modulární výstavba: Ideální způsob, jak získat kryté prostory rychle a levně  first appeared on Naše zahrada.